Tuğba Balıklı

Tugba BALIKLI, İzmir Amerikan Koleji ve ODTÜ’deki eğitim döneminin ardından uluslararası ve ulusal firmalarda edindiği çalışmıştır.

SMMM belgesine, SPK Bağımsız Denetim, Kredi Derecelendirme ve Kurumsal Yönetim lisanslarına sahip olan BALIKLI, özellikle Uluslararası Finansal Raporlama Standartları (UFRS), Bağımsız Denetim ve SPK konularında geniş ve kapsamlı bir sektör deneyimine sahiptir.

Uluslararası ABD, Almanya, Birleşik Arap Emirlikleri, Hollanda, İngiltere, İrlanda, İspanya, İsrail, İtalya, Katar, Kırgızistan, Romanya, Yunanistan’da denetim ve finansal raporlama projelerine imza atmıştır.

2006 yılından beri Avrupa Muhasebeciler Federasyonu’nun (Fédération des Experts Comptables Européens – FEE) Türkiye adına devlet temsilcisi olarak görev yapmakta ve ülkemizdeki denetim ve muhasebe konularındaki gelişmeler ile ilgili dönemsel raporlar sunmaktadır.

Yöneticilere kapsamlı Uluslararası Finansal Raporlama Standartları (UFRS), Bağımsız Denetim ve Şirket Birleşmeleri konularında eğitim vermektedir. Kendisi bu yıl itibariyle Avrupa İş Okulları / Yönetim Kurullarında Kadın – Özel Görev Grubu tarafından başlatılan Yönetim Kurullarında Kadın Hareketi’ne seçilmiştir.